Meditace (Vyšší jóga)

Meditace je slovo, které má v dnešních dnech snad až příliš významů na to, aby bylo možné okamžitě prakticky ocenit její přínos ... Existuje celý výčet jejích druhů a způsobů podle techniky a tradic nejrůznějších duchovních škol všech věků a národů. Všechny meditace však vedou své studenty k dosažení spirituálních zkušeností - a ty nejvyšší druhy i k Sebepoznání.

Poslední forma meditace, ke které nakonec přicházejí všichni Hledající bez rozdílu je taková, v níž si postupně hlouběji a hlouběji uvědomujeme tušený Zdroj sebe sama, což nakonec vede k jeho spontánnímu odhalení - Sebepoznání, Osvícení.

Základy teorie a veškerou filozofii těchto vnitřních cvičení lze nalézt v učení všech Guruů (trvale osvícených mudrců a svatých mužů, kteří jsou s Jediným sjednoceni), patří mezi ně například i Šri Ramana Maháriši www.astro-aura.cz/filozofie-advaita/.

Pro rychlejší pokrok v meditaci, a zejména pro samotnou možnost dosažení Poznání, je vhodné nalézt "svého" žijícího Gurua a praktikovat pod jeho vedením. Před upřímným hledajícím se  ukáže sám fyzicky anebo ve vizi  - tehdy, když je žák plně připraven přijmout jeho neocenitelné rady a všeobjímající spirituální lásku a moudrost.

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2020

Tvorba www stránek zdarmaWebnode